Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

KATARZYNA WERENIEWICZ - fotografia natury

Zrobienie idealnego zdjęcia dzikiemu zwierzęciu wymaga wiele czasu, cierpliwości i poświęcenia.

KATARZYNA WERENIEWICZ – urodzona w Terespolu, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, aktualnie prowadzi z mężem gospodarstwo rolne wyspecjalizowane w hodowli drzewek iglastych.

Od kilku lat w poczet jej zainteresowań prywatnych i zawodowych wpisuje się fotografia. Szczególne miejsce zajmuje w nich przyroda, głównie Terespola i okolic. Swojej pasji poświęca każdą wolną chwilę.

Realizacja zaplanowanych kadrów wymaga starannego przygotowania, poznania szczegółów terenu, znajomości behawioru poszczególnych gatunków zwierząt, dostosowania do warunków pogodowych. Powstanie pojedynczego zdjęcia jest poprzedzone dziesiątkami godzin w terenie, często w bardzo trudnych warunkach. Jednak tylko w teorii wydaje się to dość proste, ponieważ fotografia przyrodnicza to praca z zupełnie dzikimi modelami, które znikają z planu zdjęciowego na każdy szelest listka czy obcy zapach.

,,Z chwilą spojrzenia w wizjer aparatu zmieniają się priorytety. Ważne stają się : światło, kolor, nastrój. Fotografuję głównie zwierzęta. Bycie blisko i możliwość obserwowania ich życia w naturalnych warunkach, traktuję jako swoiste wyróżnienie."

Swoją pasją chętnie dzieli się z innymi. Zapraszana do szkół i domów kultury stara się popularyzować wiedzę przyrodniczą wśród dzieci i młodzieży.

Wzięła udział w plenerze fotograficznym organizowanym pn. ,,Historia Miasta. Plener-Aktywacja!" przez MOK Terespol w 2020 roku, gdzie skupiła się na drewnianej architekturze miasta. Ma na swoim koncie wystawy i spotkania autorskie m.in. w takich miastach jak Warszawa czy nasz rodzimy Terespol.

                                                                     

Wywiad przeprowadziły wolontariuszki: Ksenia Demidowicz, Daniel Zubik i Wiktor Pikuła przy wsparciu MOK.

Kontakt

Terespolska Platforma Kultury

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu
ul. Wojska Polskiego 217, 21-550 Terespol

T.K.: +48 507 170 018
@: mok@terespol.pl
www.mokterespol.com 

Banery/Logo