Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

JOLANTA WŁASIUK - malarstwo, szkic

Twierdzi, że gdy pojawia się wena to trzeba działać!

JOLANTA WŁASIUK - malarstwo , rysunek , kolekcjonerstwo.

Urodzona w 1979 r. Pochodzi z Małaszewicz Małych k/Terespola. Ukończyła studia pedagogiczne w Siedlcach na kierunku plastyka. Obecnie pracuje w banku.

Od najmłodszych lat rysowanie i malowanie było nieodłącznym elementem każdego dnia. W szkole podstawowej zawsze służyła koleżankom i kolegom pomocą z zakresu zajęć plastycznych. Sama również wykonywała dekoracje szkolne na różnego rodzaju wydarzenia, akademie i apele. Będąc w szkole średniej przestała interesować się malarstwem. Dopiero będąc na studiach, gdzie bardzo dobrze wspomina swoich profesorów: z malarstwa, grafiki, rzeźby i historii sztuki, wróciła do swojego hobby z dzieciństwa. Na tym etapie bardzo "ciągnęło" ją w kierunku malarstwa abstrakcyjnego.

Po ukończeniu studiów została dwukrotnie mamą. Nowa rola pochłaniała ją na tyle, że  ponownie zaprzestała swojej twórczości, skupiając się głównie na macierzyństwie. Kilka lat temu ponownie wróciła do swojej pasji. Miały na to wpływ pewne wydarzenia i ludzie, którzy stanęli na jej drodze życiowej. Na początku było ciężko zacząć cokolwiek tworzyć po prawie 10-letniej przerwie ale zauważyła, że jakiś potencjał jeszcze w niej drzemie i wystarczył tylko drobny impuls, aby na nowo wrócić do tego, co zawsze kochała. 

Tworząc potrafi przy płótnie spędzić kilkanaście godzin, twierdząc, że jak jest wena to trzeba działać! Obecnie maluje głownie obrazy o tematyce sakralnej, ale zdarzają się także inne ciekawe motywy. Lubi m.in. malować koszulki - kilka już takich wykonała na zamówienie. Czasami zdarzaj jej się również rysować a nawet wykonać rzeźbę metodą utwardzania materiału. Na co dzień lubi wyzwania, każda praca jest dla niej nowym doświadczeniem a  największą satysfakcję odczuwa gdy widzi efekt końcowy. Twierdzi, że wydawać by się mogło, że tematyka w malowaniu jest taka do siebie podobna, a jednak podczas pracy sprawia wrażenie tak różnej. 

Drugą jej życiową pasją jest kolekcjonowanie oryginalnych porcelanowych lalek. Z racji tego, że interesuje ją moda i historia sztuki, szuka okazów, które mają tzw. "duszę" i  swoim wyglądem ukazują odległe czasy danej epoki. Ważna dla niej jest też precyzja wykonania modelu przez artystę lalkarza. 

W życiu ponadto uwielbia podróże, przyrodę oraz modę. W wolnych chwilach lubi fotografować się w ciekawych miejscach oraz zwyczajnie czytać książki.

                                                     

Reportaż przygotował - Wiktor Pikuła

Wsparcie - MOK Terespol

Kontakt

Terespolska Platforma Kultury

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu
ul. Wojska Polskiego 217, 21-550 Terespol

T.K.: +48 507 170 018
@: mok@terespol.pl
www.mokterespol.com 

Banery/Logo